poniedziałek, 18 stycznia 2016

Wisiorki ze spinaczy biurowych i łańcuszków

W poprzednim poście pisałam o zaległych pracach, które miałam Wam pokazywać, ale za sprawą tamtego wisiorka naszło mnie, aby wystawić post o tematyce DIY. Moje zaległe twory muszą więc poczekać, a ja przygotowałam dla Was trzy wisiorki, których wykonanie zajmie dosłownie chwilę. Zobaczcie sami.


Do zrobienia pierwszego wisiorka potrzebne nam będą: obcęgi (takie jak na zdjęciu) spinacz do papieru (ja użyłam spinacza wielkości 50 mm) oraz łańcuszek.
Spinacz najpierw wyprostowałam, a następnie skróciłam go troszkę, bo uznałam, że będzie za długi (im krótszy spinacz, tym mniejsza trójkątna zawieszka nam powstanie).
Drucik, który mi powstał po wyprostowaniu spinacza, zaginam w połowie tworząc kąt ostry, a następnie zaginam jego końce tak by powstały małe zaczepy.
Tak powstałą zawieszkę przyczepiam do łańcuszka, zaciskając zaczepy. Pierwszy wisiorek gotowy.Do wykonania drugiego wisiorka przygotować musimy: łańcuszek, 3 spinacze do papieru (użyłam spinaczy wielkości 30 mm) obcęgi (widoczne na zdjęciu) oraz coś okrągłego, na czym będziemy wyginać spinacze (ja użyłam buteleczki po perfumach, ale może to być coś mniejszego np. nakrętka lakieru do paznokci).
Spinacze wyprostowałam, a następnie dwa z nich skróciłam (im więcej skrócimy, tym mniejsze półokręgi nam będą wychodzić).
Wszystkie trzy druciki wygięłam na buteleczce i przy każdym zrobiłam małe zaczepy.
Powstałe elementy umieszczałam tak, jak widać na zdjęciu. Dwa zaczepiłam na łańcuszku a jeden na największej zawieszce. Drugi wisiorek gotowy.W przypadku trzeciego wisiorka to zdjęłam jedynie dolną część z tego drugiego wisiorka i dodałam przezroczysty koralik, którego zaczepiłam na łańcuszku pośrodku. Ta wersja mi bardziej odpowiada.


Małe zmiany są od dziś w zakładce "Tutoriale" nazbierało się już troszkę prac w niej, więc doszłam do wniosku, że w formie galerii będzie wygodniej Wam ją śledzić.

2 komentarze:

  1. nie no! mega! jestem w szoku!

    http://nataliazarzycka.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za wszystkie komentarze one motywują mnie do dalszego tworzenia, każdego komentatora na pewno odwiedzę. Zapraszam do grona obserwatorów i do polubienia mojego Fanpage :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...